Domowe metody nawadniania ogrodów

sporo ryzykujemy- szkodniki, choroby oraz niska jakość sprzedawanych roślin i krzewów to tylko kilka powodów dla których warto takich miejsc unikać. Zdecydowanie lepsze są lokalne sklepy ogrodnicze, albo przy dużych zamówieniach

Domowe metody nawadniania ogrodów nawadnianie trawników

Kilka rad odnośnie ogrodowych zakupów

Kupujemy rośliny do ogrodu- prawdopodobnie nasze pierwsze kroki będą w kierunku marketu budowlanego. Niestety jest to błąd, kupując w markecie sporo ryzykujemy- szkodniki, choroby oraz niska jakość sprzedawanych roślin i krzewów to tylko kilka powodów dla których warto takich miejsc unikać. Zdecydowanie lepsze są lokalne sklepy ogrodnicze, albo przy dużych zamówieniach szkółki roślin ozdobnych.

Co prawda w takich miejscach może być trochę drożej, ale biorąc pod uwagę pojedynczy zakup roślin, a kupowanie ich w markecie co miesiąc, bo tamte się zaszły- myślę, że warto. Dodatkowo możemy w takich miejscach liczyć na fachową pomoc doświadczonych ogrodników. Poradzą nam jak pielęgnować rośliny i jakie warunki należy im zapewnić.


Bonsai- geneza

Sztuka uprawy bonsai pochodzi z Chin (jest tam nazywana penjing, również penzai), mimo że jest kojarzona głównie z Japonią. Według źródeł, Japończycy włączyli ją do swych tradycji w VIII wieku n.e. Pierwszy wiersz mówiący o bonsai pochodzi z połowy XIV w., jednak najwcześniejsze rysunki pochodzą ze skryptów z 1309 roku.

W przeszłości sztuką tą zajmowali się ludzie wysoko urodzeni ? arystokraci, osoby duchowne. Od XVII w. zajęli się nią zwykli ludzie.

Uzyskanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji, niekiedy kilku pokoleń ogrodników. Do uprawy wybiera się gatunki drzew i krzewów o zdrewniałych pędach. Najbardziej cenione są bonsai z drzew długowiecznych, jak dęby, sosny, cisy, świerki, jałowce. Najmniej natomiast ceni się krótko żyjące gatunki roślin, jak np. topola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonsai


Brytyjski ogród

Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski



© 2019 http://letanneur.com.pl/