Myjnie samochodowe i motoryzacji

awna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo. Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicz

Myjnie samochodowe i motoryzacji

Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia

Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu. Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo.

Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów. Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą


Czemu warto regularnie zaprowadzać samochód do myjni?

Nowoczesne myjnie samochodowe to dla właścicieli aut prawdziwa pomoc. Dlaczego? Pozwalają na błyskawiczne i co najważniejsze ? naprawdę bardzo dokładne umycie karoserii samochodu. Trzeba pamiętać, że dbanie o jej czystość przekłada się nie tylko na wygląd samochodu, ale również na kondycję lakieru. Ilość myjni samochodowych, które dzisiaj działają na rynku jest naprawdę bardzo duża, dlatego w pobliżu miejsca swojego zamieszkania prawdopodobnie znajdzie się myjnię, która będzie odpowiadała posiadanym oczekiwaniom. Nowoczesne myjnie bowiem dysponują pomocnym sprzętem i doskonałej jakości detergentami, dzięki którym możliwe jest szybkie pozbycie się nawet najbardziej kłopotliwych zabrudzeń. Duża ilość samochodów na rynku sprawia, że liczba myjni samochodowych powinna być jak adekwatna.


Jest ono jednocześnie na tyle niskie

Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych.

Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez jego demontażu. Jest ono jednocześnie na tyle niskie, że nie powoduje uszkodzenia czyszczonych powierzchni ani rozbryzgu nieczystości na inne elementy otoczenia. Dla porównania, popularnie stosowane myjki wodne pompują wodę pod ciśnieniem powyżej 100 atmosfer.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą



© 2019 http://letanneur.com.pl/