Nawadnianie przydomowych ogrodów

że jeśli marzymy o posiadaniu własnego ogrodu, lub chociażby ogródka, a nie mamy odpowiedniego przekonania, to przyjdzie nam za to całkiem dużo zapłacić. Oczywiście cena jest uzależniona między innymi od tego, jak bardzo ten

Nawadnianie przydomowych ogrodów nawadnianie ogrodów

Koszty utrzymania ogrodu

Zostańmy przy kwestiach finansowych. Urządzanie ogrodu to naprawdę ciężka praca, na którą mało kto ma chęci i czas. Jednak z poprzedniego wyliczenia wynika, że jeśli marzymy o posiadaniu własnego ogrodu, lub chociażby ogródka, a nie mamy odpowiedniego przekonania, to przyjdzie nam za to całkiem dużo zapłacić. Oczywiście cena jest uzależniona między innymi od tego, jak bardzo ten ogród ma być "samoobsługowy". Przecież bez automatycznego systemu nawadniania da się żyć. Bez niewątpliwie cieszących oko, aczkolwiek wymagających, roślinek również. Nie poddawajmy się widząc takie wyliczenia, tylko weźmy pod uwagę nasze priorytety. Być może na początek wystarczy nam tylko trawnik i skalniak, a później dojrzejemy (lub nasze portfele dojrzeją) do czegoś więcej? A może odkryjemy jednak w sobie pasję ogrodnika i poradzimy sobie ze wszystkim sami? W końcu internet jest pełny szybkich do znalezienia wiadomości, nie trzeba być ogrodnikiem, wystarczy poświęcić trochę czasu na zdobycie informacji. No i taki własnoręcznie zaprojektowany ogród na pewno da nam dużą satysfakcję.


Ogrodowa sztuka

Sztuka ogrodowa ? zbiór działań obejmujących projektowanie ogrodów i założeń parkowych, ale nie tylko. To również pielęgnacja zieleni, nowej oraz już istniejącej w danym miejscu. To sztuka doboru właściwych roślin ich odmian do danego terenu i warunków klimatycznych tam panujących. To sposób łączenia architektury i zieleni w taki sposób, aby pozostawały w harmonii ze sobą.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_ogrodowa


Brytyjski ogród

Park angielski miał charakter nastrojowo-sentymentalny z elementami architektury sztucznie nawiązującej do przeszłości, np. sztuczne ruiny, obeliski, świątynie (folly), naśladujące gotyckie lub antyczne budowle. Ogrodnicy wykorzystywali naturalne warunki miejsca, w którym zakładali ogród. Unikali też płotów oraz parkanów. Zamiast sztucznych ogrodzeń pojawiły się skały, żywopłoty oraz strumienie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogród_angielski



© 2019 http://letanneur.com.pl/